hide

۰۹۲۰۲۵۹۶۵۷۸

شماره تماس ۷/۲۴h

چگونه یک ساعت زنانه انتخاب کنیم؟

خرید یک ساعت مچی زنانه می تواند بسیار خسته کننده و کسالت آور باشد. بازار ساعت مملو از برندهای تولید کننده ساعت است که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند. عدم آشنایی با نکات خرید یک ساعت مناسب، می تواند پولی را که به سختی به دست آورده اید بر باد داده و شما را از ظاهرتان نا امید کند.

چه شما به دنبال خرید یک ساعت برای هدیه تولد دوست صمیمی خود باشید و چه تصمیم به تعویض ساعت قدیمی خود داشته باشید، دنبال کردن دستورالعمل عای این مقاله می تواند به شما در یافتن یک ساعت مناسب یاری کند. این مقاله به شما در یافتن بهترین ساعت زنانه کمک می کند.

ادامه مطلب...

مزایا و معایب ساعت های خودکار و باتری دار

قبل از خرید یک ساعت مچی، بهتر است تفاوت ساعت‌های خودکار(اتوماتیک) و باتری دار را بدانیم. مسلما، هر شخصی در خرید ساعت به دنبال رفع نیازها و کارآیی های خاصی است. با این حال، کارکردهای مهم اساسی، مانند نمایش دقیق و درست زمان و کیفیت ساعت، وجود دارد که باید در زمان خرید یک ساعت مچی به آن‌ها دقت کرد. از زمان اختراع ساعت های خودکار و باتری دار، بحث بر سر بهتر بودن هر یک وجود داشته است. با وجود محبوب بودن هر دو نوع ساعت، هر یک مزایا و معایبی دارند که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت.

در این مقاله، موارد زیر را می‌خوانید :

#۱. تفاوت‌ها

#۲. ساعت‌های خودکار(اتوماتیک)

#۳. ساعت‌های باتری دار(کوارتز)

ادامه مطلب...

بر اساس متن صفحه اکثر ساعت های مچی، مردم اعتقاد دارند که آن ها در مقابل آب مقاوم هستند. مقاومت ساعت ها در برابر آب تنها در صورتی موثر است که از این ساعت ها در زیر آب استفاده شوند. با این حال بسیاری از مردم، تفاوتی میان ساعت های ضد آب و مقاوم به آب قایل نمی شوند و هر دو را یکی می دانند. به همین دلیل است که برخی از صاحبان ساعت ها، کارخانه های سازنده را مقصر خرابی ساعت خود می دانند، حتی اگر خودشان باعث خراب شدن ساعت مورد علاقه شان باشند.

تعریف درست مقاوم در مقابل آب

دانستن معنای درست مقاوم بودن در مقابل آب برای صاحبان ساعت هایی که مایل به مراقبت درست از ساعت های خود هستند بسیار حیاتی است. به همین منظور دانستن این نکته بسیار مفید است که سه کلمه برای توصیف ساعت ها به کار گرفته می شوند که در بسیاری از مواقع مردم آن ها را به جای یکدیگر استفاده می کنند :

  1. مقاوم در مقابل آب (Water resistant) که به معنی این است که ساعت طبق رده بندی مشخص شده تا حدودی در مقابل نفوذ آب مقاومت می کند
  2. دافع آب (Water repellent) که به معنی این است که با استفاده از پوشش مخصوص روی سطح ساعت آب به راحتی امکان نفوذ به داخل آن را ندارد
  3. ضد آب (Water-proof) که به معنی این است که آب به هیچ عنوان نمی تواند به درون ساعت نفوذ کند

در واقع، از یک محصول با درجه بندی مقاوم در مقابل آب باید به دقت مراقبت کرد به این دلیل که آب امکان نفوذ به داخل آن را در سطوح مشخص دارد که به این معنی است که این محصول پائین ترین درجه مقاومت در مقابل آب را دارا می باشد. بنابراین، ساعتی که به طور مثال مقاومت در مقابل آب را تا عمق 30 متر دارد، اگر به مدت طولانی در زیر آب بماند ممکن است در برابر نفوذ آب آسیب پذیر باشد. در واقع، اگر ساعت خود را به مدت طولانی در زیر آب قرار دهید، آب امکان نفوذ به داخل آن و خراب کردن قطعات آن را دارد. همچنین، آب می تواند باعث زنگ زدن ساعت شما نیز بشود.

درجه بندی ساعت های مقاوم در مقابل آب

ساعت های مچی ممکن است درجه بهندی های مختلفی در مقاومت در مقابل آب داشته باشند که عبارتند از : 

  1. مقاوم تا 30 متر که تنها امکان مقاومت در مقابل قطرات باران یا دست های خیس را دارند
  2. مقاوم تا 50 متر که با ان ها امکان دوش گرفتن دارید. در صورتی که میخواهید با این نوع ساعت ها شنا کنید از عدم نفوذ آب به داخل آن ها مطمئن شوید. شنای طولانی مدت با ساعت هایی با این درحه بندی توصیه نمی شود.
  3. مقاوم تا 100 متر که امکان شنا کردن را با آن ها دارید. از این نوع ساعت ها، حتی برای غواصی سطحی (Snorkeling) نیز می توان استفاده نمود. با این حال
  4. مقاوم تا 200 متر که برای شما به عنوان یک غواص عمقی (Scuba Diving) طراحی شده است. افراد حرفه ای در ورزش های آبی این ساعت را به دلیل مقاومت در برابر نفوذ آب در استخرها در زمان طولانی به انواع دیگر ترجیح می دهند.
  5. مقاوم تا 1000 متر که برای افزادی که غواصی عمیق انجام می دهند، بسیار کاربردی می باشد. 
  6. ساعت های با استاندارد ISO 6425 مناسب افرادی است که در آب های بسیار عمیق غواصی می کنند (Deap-sea diving). این ساعت ها امکان مقاومت در برابر هر میزان آب و فشارهای ناشی از آن را دارا می باشند. این ها حتی قابلیت مقاومت در برابر شوک، میدان مغناطیسی و آب شور را نیز دارا می باشند.

مهم نیست چه ساعتی را انتخاب می کنید، نکته مهم این است که بستن ساعت را فراموش نکنید.

افزودن به علاقه‌مندی افزودن به مقایسه

افزودن به پیشنهاد
تماس برای قیمت:

ساعت مچی برند کلبرت مدل ۱۹۲

دسته بندی محصولات

 

به ما بپیوندید!

در صفحات اجتماعی ما عضو شوید و ما را دنبال کنید .

ملاقات در دفتر

تهران، خیابان ناصرخسرو، کوچه مروی، بازار رضا مروی، طبقه منفی ۲، پلاک ۵۳

 

hideشماره تماس : ۰۹۲۰۲۵۹۶۵۷۸

 

hide info@malvard.ir